Obelių lopšelio-darželio vaikai mokėsi įminti lėlių teatro paslaptis

Gegužės 6–8 dienomis Vilniaus teatras „Lėlė“ įsikūrė Kultūros centro Dusetų dailės galerijoje. Čia buvo rodomi spektakliai, rengiamos edukacinės lėlių teatro dirbtuvės, eksponuojama „Lėlės“ teatro Gyvojo lėlių muziejaus parengta lėlių, kaukių, scenografijos objektų ir spektaklių plakatų paroda, po kurią paganyti akis galėjo visi Dusetų miestelio gyventojai ir svečiai.

Gegužės 7 d.  „Boružėlių“ ir „Drugelių“ grupių vaikai ir auklėtojos, turėjo puikią galimybę apsilankyti šiame kultūriniame renginyje, padirbėti edukacinėje lėlių teatro dirbtuvėje, pamatyti nuostabų spektaklį „Aukso obelėlė, vyno šulinėlis“ (rež. R. Driežis ). Vos atvykus į Dusetų dailės galeriją, vaikučius ir auklėtojas pasitiko pats režisierius R. Driežis. Jis palydėjo į edukacines lėlių teatro dirbtuves, kur teatro dailininkė konstruktorė Liljana Janavičienė mokė vaikus pasigaminti šešėlių teatro ir pirštukines lėles. Daug džiaugsmo vaikams suteikė ir galimybė pavaidinti su savos gamybos lėlėmis –  pabūti ne tik kūrėjais, bet ir aktoriais. Bet dar labiau mažuosius darželinukus sužavėjo spektakliukas.

„Lėlės“ spektaklį vaikams „Aukso obelėlė, vyno šulinėlis“ sukūrė visa profesionalų komanda: režisierius Rimas Driežis, aktorė Elvyra Piškinaitė, dailininkas Marius Jonutis, kompozitorius Faustas Latėnas. Spektaklis 2012 metais pelnė aukščiausią teatro apdovanojimą – Auksinį scenos kryžių. Vienoje gražiausių lietuviškų stebuklinių pasakų Pamotės engiama Našlaitė susiduria su blogio keliamomis kliūtimis, tačiau, kaip pasakose įprasta, padedamas antgamtinių jėgų, čia nugali gėris.

Esame dėkingi mūsų įstaigos direktorei J.Garunkštienei už išvykos organizavimą ir Vilniaus teatrui „Lėlė“ už tai, kad jie pasirūpino mūsų nuvykimu į Dusetas ir parvykimu į Obelius, už tai, kad suteikė daug teigiamų emocijų tiek vaikams, tiek juos lydėjusioms auklėtojoms J. Kulienei, K. Jasinevičienei ir I. Kondratienei. Ačiū už puikiai ir naudingai praleistą dieną!

Auklėtoja K.Jasinevičienė

One Reply to “Obelių lopšelio-darželio vaikai mokėsi įminti lėlių teatro paslaptis”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *