Minėsime Birželio sukilimo metines

1941 m. birželio sukilimas yra reikšmingas Lietuvos istorijos įvykis, nes pasauliui buvo įroda, kad 1940 m. vasarą Lietuva į Sovietų Sąjungą įstojo ne savo noru, o buvo inkorporuota jėga. Lietuvos gyventojai atgavo psichologinį, moralinį pasitikėjimą savo jėgomis. Jiems tapo lengviau ir sumažėjo gėdos jausmas dėl to, kad 1940 m. birželio 15 d. nepasipriešino Sovietų Sąjungos kariuomenės vykdomai okupacijai. Sukilimas suteikė stiprų impulsą tolimesnei kovai už Lietuvos laisvę tiek nacių režimo, tiek sovietinės okupacijos laikotarpiais.
Neatsitiktinai Birželio sukilimo minėjimo renginiai vyksta Obeliuose, nes obeliečiai vieninteliai sukilimo aukoms atminimą įprasmino ypač didingu paminklu.
2014 m. monumentas iniciatyvių žmonių, rėmėjų ir daugybės aukotojų dėka buvo atstatytas ir pašventintas (nuotraukos iš minėjimo renginių).

Birželio 23 d. minėjimą pradėsime 10 val. Juodupės kapinėse pagerbdami šio miestelio kankinius. Po to keliausime į Obelius, kur 12 val. bus aukojamos Mišios Obelių Šv. Onos bažnyčioje. 13 val. atidengsime atminimo lentą Birželio sukilimo dalyviams, laisvės kovotojams Daminauskams (J. Tumo-Vaižganto g. 8). 14 val. – Sukilimo dalyvių ir sovietinių okupacijos aukų pagerbimas, gėlių padėjimo ceremonija prie atstatyto paminklo, 14.30 val. – jaunųjų šaulių rikiuotė miesto aikštėje.

Kviečiame visus dalyvauti.

Share Button

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *