Press "Enter" to skip to content

Popiežius Pranciškus paragino 1,2 mlrd. viso pasaulio Romos katalikų leisti į gyvenimą įžengti Dievui ir kartu kovoti su tamsa bei korupcija

Dar Kalėdų išvakarėse Šv. Petro bazilikoje kartu su tūkstančiais tikinčiųjų dalyvaudamas iškilmingose mišiose, popiežius Pranciškus paragino 1,2 mlrd. viso pasaulio Romos katalikų leisti į gyvenimą įžengti Dievui ir kartu kovoti su tamsa bei korupcija, praneša „Reuters“.

78 metų Argentinoje gimęs pontifikas su tikinčiaisiais švenčia jau antrąsias Kalėdų mišias – praėjusiais metais išrinktas vadovauti Bažnyčiai jis tapo pirmuoju ne iš Europos regiono kilusiu popiežiumi per pastaruosius 1300 metų.

Popiežius propaguoja paprastumą, atsisako daugelio Bažnyčios reglamento vingrybių – taip jis siekia reformuoti Vatikaną ir Bažnyčios hierarchiją priartinti prie paprastų katalikybę išpažįstančių gyventojų.

Pontifikas mišių metų sakė, kad atėjo laikas prisiminti: Dievo nešama taikos žinia „stipresnė už tamsybę ir korupciją“.

„Kūdikėlio gimimo proga tiesiog paklauskime savęs „Ar leidžiu Dievui save mylėti?“, – kalbėjo popiežius Pranciškus. – Ar randame savyje drąsos su mums duotu gerumu priimti šalia esančių patiriamus sunkumus ir problemas?“

„Pasauliui dabar itin reikia gerumo!“, – pabrėžia katalikų pasaulio lyderis.

Kalėdų rytą popiežius Šv. Petro aikštėje į tikinčiuosius kreipėsi savo tradiciniu palaiminimu „Urbi et Orbi“ – Miestui ir pasauliui.

 

Donato Smalinsko nuotraukos, darytos gruodžio 21 d.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *