Press "Enter" to skip to content

Visus rokiškėnus šeštadienį kviečiame į Vilnių

Sausio 24 d. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje rengiamas Vilniaus rokiškėnų klubo „Pragiedruliai“ narių visuotinis susirinkimas.


Nuo 11.30 iki 12.00 val. vyks kraštiečių knygų paroda ir bendraujama Karaliaus Gedimino salėje (3 aukšte). Laukiami svečiai iš Rokiškio rajono, Kauno, Vilniaus miesto savivaldybės, sostinės kraštiečių klubų.
Pirmininkė Kristina Šmagoriūtė pateiks 2014 metų veiklos ataskaitą, rinksime naują klubo pirmininką. Koncertuos kraštietė solistė Jolanta Vilkaitė-Stumbrienė ir ansamblis „Con modus”. Gros Neringa Augustauskienė (violončelė) ir Margarita Daujotaitė (fortepijonas).

Jolanta Vilkaitė-Stumbrienė yra respublikinių konkursų laureatė, dalyvavo Lietuvos televizijos auksinio balso konkurse „Triumfo arka“, kelis kartus į Rokiškį ji yra parvežusi respublikinio konkurso „Sidabriniai balsai“ nugalėtojos laurus. Solistė debiutavo Lietuvos profesionalių teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams“ atidarymo ir uždarymo ceremonijose, su aktoriumi Ferdinandu Jakšiu pernai dalyvavo paramos koncerte Obelių bažnyčioje.
Ansamblis „Con modus" ir solistė  Jolanta Stmbrienė (viduryje).
Pradžia 12 valandą. Po oficialios dalies, kuri  truks apie 1 val. 30 minučių, bendrausime prie suneštinių vaišių stalo.
Maloniai prašau pakviesti į susirinkimą pažįstamus kraštiečius.
Pirmininko pavaduotojas Algis Narutis
Vilniaus rokiškėnų klubo PRAGIEDRULIAI misija yra puoselėti Vilniuje gyvenančių rokiškėnų ir Rokiškio krašto žmonių ryšius, saugoti ir perduoti ateinančioms kartoms krašto tradicijas ir etninę kultūrą, istorinį, kultūrinį ir gamtinį paveldą, garsinti, remti Rokiškio kraštą ir žmones, skatinti Lietuvos sostinėje Vilniuje veikiančių organizacijų bendradarbiavimą su Rokiškio krašto organizacijomis, įtraukti į klubo veiklą Vilniaus rokiškėnų vaikus ir  jaunimą.

Praėjusių metų lapkričio 11 d. klubo renginyje dalyvavo ir obeliečiai.

Klubo „Pragiedruliai“ pirmininko pavaduotojas Algis Narutis papasakojo apie kraštiečių veiklą, meras Vytautas Vilys apžvelgė rajono visuomeninį gyvenimą ir pranešė svarbią naujieną, kad numatoma 2019 metais Rokiškį paskelbti kultūros sostine.

Verslininkas Raimondas Sirgėdas ir istorikas Valius Kazlauskas pristatė Tyzenhauzų fondą, Karininkų ramovės viršininko pavaduotojas Gaudentas Aukštikalnis pasidžiaugė rokiškėnų bendruomeniškumu,  kraštiečiai Albiną Jasiūną sveikino Rokiškio krašto garbės piliečio vardo suteikimo proga, „Versmės“ leidyklos valsčių monografijų leidybą apžvelgė Venantas Mačiekus, Seimo narys Vytautas Saulis pasakojo apie Lietuvos ir Rokiškio aktualijas. Vilnietis Donatas Smalinskas papasakojo apie gražėjančius Obelius, priminė Birželio sukilimo iškilmes šią vasarą, pakvietė pažiūrėti Emilijos Briedytės filmuoto siužeto apie monumento atidengimo iškilmes, padėkojo geradariams už pagalbą. Vienas iš jų – iš Obelių kilęs bendrovės „Alfa idėjos“ direktorius Algirdas Seibutis.

Obelių bendruomenės centro pirmininkas Žilvinas Misiūnas užtikrino, kad ir kitų metų „Obelinė“ bus įdomi, vyks daug sporto renginių. Pagrindinis renginio akcentas buvo Rimvydo Pupelio fotografijų apie paminklo statybą parodos atidarymas.

Obeliečiai vaišino namuose iškeptu obuolių pyragu. Nors renginys užsitęsė, niekas neskubėjo skirstytis, šiltai bendravo, dalinosi įspūdžiais, klausėsi muzikos.

Iš Obelių kilusi Rasa Pauliukaitė džiaugėsi galimybe daugiau sužinoti apie savo kraštą.

Žilvinas Misiūnas: „Esame labai pakylėti po susitikimo su Vilniaus rokiškėnais, buvo labai smagu susipažinti su klubo renginiu ir išsivežti tiek daug teigiamų emocijų. Kaip sakė poetas Rimgaudas Valentinas Graibus, „nors gyvenimas nervais vis groja, bet būna ir gražių melodijų“. Šį vakarą skambėjo nuostabi melodija. Dėkojame Donatui ir Algiui už parodytą dėmesį Obeliams, mūsų darbams ir labai linkime sėkmės.“

Jauniausias renginio dalyvis, iš Obelių kilęs fotografas Nerijus Širvys džiaugėsi, kad susirinko daug solidžių Rokiškio krašto žmonių ir visi pasidalino savo nuveiktais darbais ir atradimais. „Kaip jaunam žmogui man buvo įdomu pasiklausyti, ką veikia krašto žmonės. Visi šauniai pabendravome ir prie bendro vaišių stalo pasikalbėjome apie tai, kas vyksta, ko dar reikėtų garsinant savo gimtąjį kraštą. Tikiuosi, jog toliau ši iniciatyva gyvuos ir Rokiškio kraštas taps vis patrauklesnis“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *