Press "Enter" to skip to content

Po saulėtu vasaros dangumi skambėjo jaunųjų atlikėjų dainos

Dešimtasis vaikų ir jaunimo festivalis „Obels žiedo giesmė“ šiais metais pirmą kartą vyko po atviru dangumi, nes negalėjome neišbandyti mūsų gražios naujos miesto aikštės. Nerimą kėlė orai, bet gamta džiaugėsi skambančiomis vaikų dainomis, nė vienas lietaus lašelis nesutrukdė nei žiūrovams, kurių tikrai gausus būrys sugužėjo, nei dalyviams.

Festivalyje dalyvavo vaikai nuo 4 iki 18 metų. Obeliečius ir svečius džiugino populiariosios muzikos, lietuvių liaudies ir pačių atlikėjų sukurti kūriniai  Tai labiausiai džiugino tiek vertintojus, tiek organizatorius, kad yra pas mus kuriančių vaikų. Dalyviai atvyko iš Utenos, Biržų, Zarasų, Rokiškio rajonų.

Šis festivalis buvo jubiliejinis, todėl organizatoriai norėjo pradžiuginti festivalio dalyvius ir vietoj paprastai I, II, III vietų jų buvo net kelis kartus daugiau. Dalyviai dalyvavo trijose kategorijose – solistų, duetų, ansamblių. Jos skirstomos į amžiaus grupes 4-6 m., 7–11 m., 12–15 m., 16-18 m. Tad prizinių vietų buvo kiekvienoje kategorijoje, kiekvienoje amžiaus grupėje po tris, tikrai didžiulis būrys dalyvių gavo Merūno Vitulskio diplomus bei iš jo rankų – festivalio nugalėtojų taures.

Festivalio globėju garsus dainininkas ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje Merūnas Vitulskis jau yra trečius metus. Tik šiais metais pirmą kartą festivalio organizatoriams pavyko suderinti festivalio datą su Merūno užimtumu. Jo pasirodymas festivalyje buvo pati didžiausia dovana dalyviams, žiūrovams, kurie sulaukė jo dainų. Dainininkas stebino savo paprastumu, betarpiškumu, nuoširdumu ir šiluma.

Tradiciškai kiekvienais metais festivalio dalyviai yra vaišinami žirnių koše. Ekologiškais žirniais košei aprūpina ūkininkas Raimondas Sirgėdas. Pirmą kartą košę virė Alfonso Smetonos šaulių 5-oji rinktinė, Rokiškio 9-osios kuopos Obelių jaunųjų šaulių būrys su Vytautu Statulevičiumi priešakyje. Košė buvo tokia skani, kad 200 porcijų tirpte ištirpo.

Nugalėtojai

Solistų kategorijoja

I vietų nugalėtojai: Gabija Citavičiūtė („Pandėlio balsiukai“ mokytoja Vilma Likienė), Odeta Juškevičiūtė (Juodupės gimnazijos švietimo skyrius, mokytoja Elinga Astrauskienė), Deimantė Sadauskaitė (Pandėlio gimnazija, mokytojas Robertas Ruželė).

II vietų nugalėtojai: Rimantė Mičelytė (Kamajų A. Strazdo gimnazijos neformaliojo ugdymo skyrius, mokytoja Asta Mičelienė), Justė Kyburytė bei Vaigintė Čibiratė („Pandėlio balsiukai“ mokytoja Vilma Likienė),

III vietų nugalėtojai: Goda Savarauskaitė (Sudeikių mokyklos daugiafunkcis centras, mokytojas Gintaras Šuminas), Silvija Lažauskaitė bei Vitalija Kiseliovaitė (Obelių gimnnazijos neformaliojo ugdymo skyrius, mokytoja Daiva Kundelienė,) Gabija Dovydėnaitė („Pandėlio balsiukai“, mokytoja Vilma Likienė).

Duetų kategorija

 I vietą užėmė Gabija Giedraitytė ir Pijus Gurskas (Biržų r. Papilio pagrindinė mokykla, mokytoja Vigilija Macienė).

Ansamblių kategorija

I vietas užėmė patys mažiausi festivalio dalyviai „Mažieji obuoliukai“ bei ansamblis „Obuoliukai“ (Obelių gimnazijos neformaliojo ugdymo skyrius, mokytoja Daiva Kundelienė),  vaikų vokalinis ansamblis iš Dusetų K. Būgos gimnazijos (mokytojos Eglė Kuzmienė ir Margarita Simokaitytė), berniukų trio „Mes“ iš Obelių vaikų globos namų (mokyt.D.Kundelienė) II vietą laimėjo mergaičių ansamblis (Obelių gimnazijos NUS, mokytoja D. Kundelienė)

Pagrindinį prizą laimėjo Tadas Rupšlaukis iš Kazliškio, jis galės dalyvauti Merūno Vitulskio vokalo pamokoje.

Pirmą kartą festivalio dalyvių ir svečių atvyko pasveikinti Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis.

I vietą laimėjusiems solistams Rokiškio raj. savivaldybės Kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus vedėjas įteikė savo knygą „Operos ir meilės glėbyje“, skirtą Irenos Jasiūnaitės prisiminimui.

Pirmą kartą šiais metai ypatingas dėmesys buvo skiriamas ir pedagogams, ruošiantiems dalyvius. Jiems buvo įteigtos taurės už deimančiukų ugdymą, Petras Blaževičius įteikę savivaldybės skyriaus padėkas.

Visi dalyviai buvo apdovanoti Obelių gimnazijos neformaliojo ugdymo skyriaus dailės mokytojos Sigutės Klemkaitės gamintais suvenyrais.

Festivalio globėjui buvo įteiktas kalvio darbas „Obels žiedas“, žmonai Erikai ypatingą dovaną sukūrė ant šilko piešianti obelietė Loreta Urbonienė, mažyliui sūneliui, kuris kartu su mama ir močiute žaidė festivalio metu ant pievutės, labai simbolinė dovanėlė – Aušros Povilavičiūtės rankų darbo obuoliukas, kurį „saugojo“ labai simpatiška kirmėlytė. Dovanų krepšį papildė ir „SV Obeliai aliejaus”, „Rokiškio mėsinės”, „Lašų duonos”, „Kepejėlės“ produkcija ir kitos dovanėlės, reprezentuojančios mūsų kraštą.

Daiva Kundelienė

Obels žiedo giesmė

 

Ramintos šaltinėly diena pasirąžė.

Tyvuliavo, klegėjo Obelių versmė.

Saulė rankomis šventę mums nešė.

Obels žiedo gražiausia giesmė.

 

Ir skambėjo, aidėjo virš Obelių pakilus.

Ta giesmė kaip balsai angelų.

Ar matei, į upelį kaip byra

Trapūs žiedlapiai nuo obelų.

 

Virš bažnyčios pakilo balsai dainorėlių,

Kaip lakštingalų trelės, pulkai vyturių.

Skambią giesmę ir žiedlapių žarą sugėrė

Šaltinėlis .Ir užtai savo mažą miestelį myliu.

 

Gražina Pitrėnienė  2015 m.

 

3 Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *